З 5 по 6 червня на Одеському морському вокзалі проходить яхт-фест, у якому бере участь Національний університет «Одеська морська академія». З привітальним словом до відвідувачів та учасників виступив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності  НУ «ОМА» – Сергій Заїчко, директор яхт-клубу «Адмірал» – Дмитро Павлов, представник Одеської морської адміністрації – Володимир Бахчиванжи та організатор заходу – Оксана Марашкіна.

Це перший яхт-фестиваль присвячений відпочинку біля моря і яхтовому спорту. У відвідувачів була можливість побачити унікальні судна, кращі яхти з усієї країни. Завдяки заходу була нагода відвідати борти яхт учасників фестивалю, а також багато цікавих і тематичних локацій. Прикрашали захід інтерактивні та яскраві фотозони.

Головна мета фестивалю – звернення уваги громадськості на фрегат, який став символом фестивалю – унікальний навчальний вітрильник  «Дружба», відновити морську міць українського флоту, оскільки мати у флоті вітрильник – це в першу чергу престиж для всієї країни. Одесити й гості міста мали нагоду дізнатися про світову легенду та ознайомились з історією «Дружби». Це судно, яке двічі перетинало Атлантичний океан, є єдиним у своєму роді у складі морського флоту України.

Сьогодні цьому вітрильнику потрібна допомога, і місія нашого покоління – йому допомогти, дати нове життя і відпустити в море. Кожен з нас може перерахувати благодійну допомогу на відновлення фрегата.

 «Дружба» є навчальним вітрильником Національного університету «Одеська морська академія». Вітрильник «Дружба» – не тільки навчальний судно, але і символ морської держави!