Шановні друзі, колеги, курсанти та випускники нашого університету! Від імені ректорату  вітаємо вас з Днем народження Національного університету «Одеська морська академія»! У цей прекрасний день багато років тому він був заснований, щоб перетворитися в альма-матер для багатьох обдарованих людей, справжніх професіоналів своєї галузі. 77 років тому, в далекому 1944 році, 5 березня було підписано постанову Державного комітету  оборони, а 7 червня – наказ Народного комісара морського флоту, на підставі яких було створено наш навчальний заклад.
Національний університет «Одеська морська академія» давно і добре відомий у світовому морському суспільстві. За час існування з 1944 року академія мала різні найменування: Одеське вище морехідне училище (ОВМУ), Одеське вище інженерне морське училище імені Ленінського комсомолу (ОВІМУ), Одеська державна морська академія (ОДМА), Одеська національна морська академія (ОНМА), Національний університет «Одеська морська академія» (НУ«ОМА»).

Протягом всієї історії навчального закладу було забезпечено високий професіоналізм науково-педагогічного персоналу, стандарти освіти і практичної підготовки курсантів, які відповідають міжнародним і національним вимогам. За роки незалежності України Національний університет «Одеська морська академія» відкрив нові спеціальності, створив мережу відокремлених структурних підрозділів, яка включає: Азовський морський інститут (м. Маріуполь), Дунайський інститут (м. Ізмаїл), Інститут Військово-Морських Сил (м. Одеса), Фаховий коледж морського транспорту (до 2020 року – Морехідний коледж технічного флоту НУ«ОМА»), Морехідний фаховий коледж ім. О.І. Маринеска (до 2020 року – Морехідне училище ім. О.І. Маринеска НУ«ОМА»), Відділення військової підготовки Фахового коледжу морського транспорту.
Контингент курсантів та студентів академії з урахуванням структурних підрозділів складає близько 10 тисяч осіб, у тому числі більше 160 іноземців з 22 країн світу. Крім того, підвищення кваліфікації в університеті щорічно проходять тисячі моряків. Диплом випускника НУ «ОМА» надає широкі перспективи кар’єрного росту, як на флоті, так і на березі, на підприємствах та в компаніях морської індустрії. Завдяки випускникам академії сьогодні Україна входить до п’ятірки лідерів за кількістю офіцерів на суднах світового торгівельного флоту.
Вітаємо всіх випускників, курсантів, співробітників та друзів університету з 77-річчям НУ «ОМА»! Бажаємо вам здоров’я, успіхів, добра і благополуччя. Попутного вам вітру і сім футів під кілем!

 

1 1