У рамках співробітництва та обміну досвідом між Національним університетом “Одеська морська академія” та університетом Piri Reis, Красиков Владислав – курсант 3 курсу факультету судноводіння НУ “ОМА” у серпні закінчив проходження 2-місячної підготовки на навчальному судні університету Piri Reis (м. Стамбул). Разом зі студентами інших держав практичні та теоретичні знання отримають і курсанти НУ “ОМА”. Викладачі, які мають відповідну кваліфікацію та сертифіковані як тренери (відповідно до стандартів ІМО – Міжнародної морської організації), навчають і супроводжують курсантів під час відкритих морських тренувань.

І ось 2 місяці практики позаду. Ми зустрілись з Владом, щоб дізнатись про подробиці його перебування  в  університеті Piri Reis.

Питання: Як проходила адаптація?  

В.К .: Усе було спокійно й доброзичливо. Крім мене, на судні були двоє курсантів з Румунії, всі інші – з Туреччини. Проблема виникла лише в перший день, коли лекція з техніки безпеки була прочитана турецькою мовою. Але, наступного дня її вже для мене повторювали англійською мовою та всі подальші заняття проходили тільки англійською мовою.

З’явилися нові друзі, почалися будні з учбовими тривогами, вахтами, тренуваннями на рятувальних шлюпках.

І, звичайно, Одеса серед моряків усіх національностей звучить як пароль. У відповідь відразу  називається Дерибасовська та гарні слова про наше сонячне місто!

Питання: Наскільки корисна така плавпрактика для курсанта?

В.К .: По-перше я зрозумів, що така практика на судні Стамбульського морського університету – це й велика вдача, і не менша відповідальність. Оскільки ти не просто кадет, а в першу чергу курсант відомого в світі навчального закладу, честь якого не маєш права попрати. І з твоїх дій, вчинків курсанти з інших країн, команда, вчителі, капітани будуть складати враження про наших моряків та Україну в цілому.

По-друге, така плавпрактика дуже корисна. Було багато теорії та практичних занять, заходи в 20 портів. Випробовування двома штормами – переніс нормально. Був навіть Black out.

Щодо теорії: її можна було закріпити, оскільки в академії ми багато чого вже вивчили.

А ось вахти на капітанському мостику незабутні, коли розумієш, що ти обрав у своєму житті улюблену справу.

Питання: Як був організований відпочинок курсантів, чи були екскурсії?

В.К .: Під час самого плавання також вистачає вражень. Ми пройшли Чорне, Мраморне й Агейське моря. Було кілька екскурсій у портах Чанаккалє і Трабзон.

Курсант Красиков висловлює вдячність за передані практичні знання та навички, а також гостинний прийом капітану судна Ерхану Таскину та старпому А.Ефе Токсозу. І дуже сподівається, що таку можливість з прохождення практики і в подальшому будуть мати наші курсанти. І, звичайно, велика вдячність висловлюється рідній академії за надану можливість для самовдосконалення і професійного росту.