10 березня 2023 року відбулася онлайн  зустріч представників Морської академії штату Мен (ММА) та Національного університету «Одеська морська академія» (НУОМА), у якій взяли участь Джеральд Пол, президент ММА, професор Ендер Асиали, Кейт Ноел, прес-секретар, професор Михайло Міюсов, ректор НУОМА, професор Вадим Захарченко, проректор з науково-педагогічної роботи, Марина Чеснокова, начальник відділу міжнародних зв’язків.

Під час зустрічі були обговорені питання розвитку співпраці між Морською академією штату Мен та Національним університетом «Одеська морська академія», а саме можливої допомоги зі сторони ММА, обмін курсантами та студентами, проведення лекцій, використовування навчальної Інтернет платформи ММА курсантами та студентами НУОМА, організація спільних зустрічей курсантів та студентів ММА та НУОМА, допомога в організації плавальної практики та інші.

НУОМА співпрацює з ММА в рамках Міжнародної асоціації морських університетів.

Академія була заснована у 1941 році. Морська академія штату Мен — державний коледж зі спільним навчанням військових та цивільних курсантів та студентів, розташований у прибережному містечку Кастін, штат Мен. ММА нараховує приблизно 950 студентів на курсах навчання в галузі інженерії, менеджменту, науки та транспорту. Освітні програми надають студентам теоретичні знання та практичні навички, щоб розпочати успішну кар’єру після отримання ступеню молодшого спеціаліста, бакалавра чи магістра.

Студенти MMA отримують переваги за рахунок практичної освіти, міжнародної навчальної практики на борту навчального судна штату Мен або шхуни Bowdoin, плавальної практики на борту торгівельних суден. Випускники академії стають судноводіями та механіками світового класу, менеджерами постачання, професіоналами з логістики та вченими, у штаті Мен та за його межами.