З 06-10 вересня 2021 року делегація НУ «ОМА» у скаладі начальника відділу міжнародних зв’язків Чеснокової М.В |та старшого викладача кафедри управління судном Жукова Д.С. на чолі з першим проректором НУ «ОМА» Шемякіним О.М., а також представники Інституту Військово-Морських Сил НУ «ОМА» та Дунайського інституту НУ «ОМА» відвідали Військово-морську академію ім. Ніколи Вапцарова (м. Варна, Республіка Болгарія). Основною метою візиту була участь в урочистих заходах, присвячених 140-річчю від дня заснування Академії ВМС ім. Ніколи Вапцарова.

Під час святкування відбулися святкові заходи – марш курсантів академії, вручення нагород особовому складу академії, начальник Академії ВМС ім. Ніколи Вапцарова, адмірал флоту, професор Боян Медникаров привітав
особовий склад військово-морського закладу ім. Ніколи Вапцарова зі святом. У заходах прймали участь керівники міністерств Республики Болгарія та керівники варненьского регіону. Також учасники свята обмінялись подарунками з нагоди 140-ї річниці академії.

Також у ході візиту відбулася зустріч між керівництвом академії та НУ «ОМА», під час якої обговорювалися основні напрямки співробітництва та питання щодо подальшої співпраці між вищими морськими навчальними закладами,  начальник Академії ВМС ім. Ніколи Вапцарова, адмірал флоту, професор Боян Медникаров щиро подякував українським колегам за візит до Республіки Болгарія.