З 18 по 21 жовтня 2023 року в Гельсінкі, Фінляндія, відбулися Щорічна асамблея та наукова конференція Міжнародної асоціації морських університетів (IAMU). Національний університет «Одеська морська академія» (НУОМА) було представлено ректором, професором Михайлом Міюсовим та старшим викладачем кафедри «Управління судном» Дмитром Жуковим.

Щорічна асамблея IAMU є форумом для обміну інформацією, схвалення політики організації, а також розвитку та зміцнення добрих відносин і співпраці між університетами-членами IAMU. Під час церемонії відкриття Асамблеї виступили: керівники Університету прикладних наук міста Сатакунта, керівники морської та освітньої галузей Фінляндії, представник фонду Nippon Foundation, екс-виконавчий директор Європейського агентства морської безпеки (EMSA) Маркку Милли, голова IAMU – президент Морського університету міста Гдиня професор Адам Вайнтрит та виконавчий директор IAMU професор Такеши Наказава.

Наступним питанням порядку денного був Президентський форум  – зустріч, на якій керівники університетів-членів IAMU обговорили актуальні питання політики і діяльності IAMU, враховуючи академічні відносини між університетами-членами, а також економічні та технологічні новації в міжнародному морському судноплавстві.  Під час Президентського форуму виступив ректор НУОМА, професор Михайло Міюсов.

На пленарних засіданнях Щорічної асамблеї були розглянути питання затвердження звітів виконавчого комітету та підкомітетів IAMU, визначені переможці конкурсу дослідницьких проектів, нагороджені експерти IAMU та призначені представники IAMU, які будуть брати участь у роботі комітетів та підкомітетів ІМО. Серед експертів IAMU було нагороджено доцента кафедри судноводіння НУОМА Олександра Волкова. Представляти IAMU на 108 засіданні Комітету з безпеки на морі IMO (MSC 108)  буде старший викладач кафедри управління судном НУОМА Дмитро Жуков.

Було затверджено місце проведення наступних щорічних асамблей IAMU. Щорічна асамблея у 2024 році відбудеться у Масачусетській морській академії, США, у 2025 році – в Університеті AMET, Ченнай, Індія.

На Конференції IAMU науковці та викладачі університетів-членів IAMU мали можливість представити результати своїх академічних/наукових досліджень спільноті Асоціації. Конференція IAMU була організована місцевим виконавчим комітетом та Міжнародним програмним комітетом  IAMU. Під час Конференції IAMU було заслухано більше 50 доповідей. Разом з Щорічною асамблею та конференцією IAMU відбувалась студентська програма IAMU.

Усі витрати представників НУОМА та інших навчальних закладів України по участі у заходах Щорічної асамблеї та конференції IAMU було здійснено за рахунок IAMU та Університету прикладних наук міста Сатакунта.