22 вересня на базі Національного університету «Одеська морська академія» відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль і значення Nautical Institute для морського співтовариства в світі і в Україні», присвячена 20-річчю створення Морського інституту України – МІУ (відділення Морського інституту Великобританії в Україні).

У конференції взяли участь члени Морського інституту України, Морського інституту Великобританії і інших країн, представників морської Адміністрації України, класифікаційних товариств, керівництва та фахівців морських навчальних і науково-дослідних закладів, профспілок, портів, судновласницькі, крюїнгових, транспортно-експедиторських, постачальницьких, страхових, агентських та інших компаній.

Під час заходу були обговорені актуальні питання щодо морської галузі, зроблено чимало цікавих доповідей учасниками, а в кінці відбулась презентація книги, що присвячена 20-річчю МІУ.

У жовтні 2000 року в Одесі на базі НУ «ОМА» (на той час ОНМА) було відкрито перше в Україні, в країнах СНД, Прибалтики та Східної Європи відділення Морського інституту Великобританії (МІО – Nautical Institute – NI) – однієї з найбільш відомих, авторитетних і активних організацій у сфері морського судноплавства. Ця подія стала визнанням з боку світової морської громадськості величезного потенціалу України у сфері морського транспорту, високою оцінкою професіоналізму і досягнень наших морських фахівців – науковців, моряків, портовиків. Основною метою створеного відділення МІУ є широке поширення в морських колах України інформації про процеси, що відбуваються у світовій судноплавної індустрії, пріоритетних дослідженнях і розробках, новітніх досягненнях і проблемах, в розвитку співробітництва та обмін досвідом, розширення професійного кругозору наших морських фахівців.