21 липня 2023 року на базі Національного університету «Одеська морська академія» у партнерстві з Національним агентством кваліфікацій та Об’єднанням організацій роботодавців Одеської області відбувся форум «Реформа професійної освіти в умовах війни та відновлення України». Співорганізаторами заходу також були Одеська обласна військова адміністрація, Агенція регіонального розвитку Одеської області, Федерація роботодавців України.

Мета форуму – надання допомоги освітянам та роботодавцям у розробленні професійних стандартів та створенні кваліфікаційних центрів у загальному контексті розвитку національної системи кваліфікацій України.

У роботі форуму взяли участь: Голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, член Національного агентства кваліфікацій Тарас Мандзій, Голова Об’єднання організацій роботодавців Одеської області Костянтин Журавель, Генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік, представниця департаменту освіти і науки Одеської ОВА Наталія Чернишова, представниця Агенції регіонального розвитку Одеської області Дарія Ільченко, представники закладів освіти та роботодавців.

Національний університет «Одеська морська академія» представляли ректор Михайло Міюсов, проректор з науково-педагогічної роботи Вадим Захарченко. Участь у заході взяли також інші науково-педагогічні працівники університету.

Під час заходу були обговорені питання професійних кваліфікацій, розроблення та затвердження професійних стандартів; спільної роботи бізнесу, системи освіти та громадських організацій у сфері підготовки професійних кадрів в умовах війни та відновлення України; створення та акредитації кваліфікаційних центрів, зокрема на базі закладів освіти. 

Також, під час заходу була поширена інформація про діяльність проєкту програми Європейського Союзу Еразмус+ «Підтримка визнання кваліфікацій для українських університетів», національним координатором якого є Національний університет «Одеська морська академія».