З 6 по 9 вересня 2023 р. у м. Варна (Республіка Болгарія), Військова-морська академія ім. Ніколи Вапцарова спільно з Національним університетом “Одеська морська академія” під егідою Міжнародної асоціації морських лекторів, та за підтримки Одеського відділення Інституту морськоїтехніки, науки та технологій провели 28 Конференцію Міжнародної асоціації
морських лекторів та 33 Міжнародну конференцію морської англійської мови.
У конференції взяли участь понад 130 делегатів з 23 країн світу, серед яких: делегати від провідних морських навчальних закладів світу, тренажерних центрів, а також інші представники морської індустрії.

Від Національного університету “Одеська морська академія” у конференції взяли участь Ректор, проф. Міюсов М.В.; директор навчально-наукового інституту навігації проф. Ворохобін І.І.; Начальник навчального центру «Марін Лінгва» доц. Чеснокова М.В.; голова Одеського відділення IMarEST, член виконавчого підкомітету Міжнародної асоціації морських лекторів доц. Кар’янський С.А та професор кафедри менеджменту та економіки морського транспорту Сєнько О.В.

Під час конференцій була підписана угода про співпрацю між Інституту морської техніки, науки й технологій (IMarEST), Військово-морської академії ім. Ніколи Вапцарова (ВМА ім. Н.Вапцарова) та Одеським відділенням IMarEST.

Основним предметом цієї Угоди є міжнародна співпраця між IMarEST та ВМА ім. Н.Вапцарова шляхом міцного партнерства між ВМА ім. Н.Вапцарова та Одеським відділенням IMarEST.

Ректор НУ «ОМА» Міюсов М.В. отримав від виконавчого директору IMarEST Гвен Люиса спеціальну Нагороду «за видатний внесок 2022», яка буда присуджена Національному університету “Одеська морська академія” за її досконалість та відданість морській освіті, а також особливе визнання її стійкості та рішучості продовжувати свою місію перед обличчям
екстремальних труднощів та викликів.

Про нагороду. Нагорода за видатний внесок, яку спонсорує P&S Automation, відзначає досягнення інженерів, науковців і технологів у покращенні морської безпеки, стійкості, освіти та міжнародного розвитку. Таке визнання служить для підвищення обізнаності та сприяння подальшим вдосконаленням. Нагорода зазвичай присуджується особі, компанії чи організації, які зробили значний внесок у сприяння подальшому вдосконаленню. Такі внески можуть бути зроблені або в результаті конкретної діяльності, або протягом певного періоду часу.