Цього року Морський університет у Гдині (Польща) надав можливість проходження ПлавПрактики 23 курсантам-судноводіям 1-го курсу на вітрильнику “Dar Młodzieży”. Цей трищогловий фрегат прийняв участь у щорічній Регаті “THE TALL SHIPS RACES 2023”, яка проводиться з 2010 року!!!

У 2023 р. у Регаті приймав участь 31 фрегат, з них 13 – у класі А, як і “Дар молоді”.

https://sailtraininginternational.org/event/the-tall-ships-races-2023/

Ми на вітрильнику вийшли 24 травня з порту Gdynia (Польща) і вирушили до місця старту Регати у Rouen (Франція), з наступним заходом у порти Bremerhaven (Німеччина), Den Helder 

(Нідерланди), Hartlepool (Англія), Fredrikstad (Норвегія), Sirevag (Норвегія), Lerwick (Шотландія), 

Arendal (Норвегія). Під час усіх трьох етапів регати з 26 червня по 3 серпня (Нідерланди – Великобританія; Великобританія, Англія – Норвегія та Великобританія, Шотландія – Норвегія) на вітрильнику перегони забезпечували 23 кадети з НУ “ОМА”.

У 1-му етапі гонки вітрильник “Дар молоді” зайняв 5-те місце в своему класі А (з 13 суден) і 9-те у Загальному рейтингу. А у 2-му етапі – ПЕРШЕ місце в своему класі А!

Щоб зрозуміти Ціну Перемоги у двох з трьох етапів Регати, хочу навести приклад, що учбовий фрегат з Індонезії “BIMA SUCI” 2017 р. побудови (наш – 1982 р.) був ПОВНІСТЮ укомплектований і кадетами, і екіпажем (більше 100 і тих, і тих!) – і зайняв 17-те місце у загальному рейтингу!!!

А на нашому вітрильнику під час перегонів було 56 кадетів (замість 130 необхідних за класом судна! з них 23 українця) – дуже людей не вистачало…

Температура повітря у Північному морі +8 зранку, +15 вдень (у липні!!!), поряд з судном плавали моржи…

Отже, завдяки цієї практики отримали цікавий і дуже корисний досвід, а також  безліч емоцій. Пережили багато захоплюючих моментів, які запам‘ятаються на все життя!

Img 5244