Національний університет “Одеська морська академія” вітає з Міжнародним днем мореплавця всіх, хто має відношення до морської галузі – екіпажі суден, береговий персонал, ветеранів флоту і майбутніх моряків, які сьогодні осягають ази морської професії. Нехай любов до своєї роботи, чесність і енергія завжди будуть супроводжувати Вас і Ваших близьких на життєвому шляху!

День мореплавця (Day of the Seafarer) – є професійним святом і всесвітнім днем моряка, який проводиться щороку 25 червня. Це професійне свято – яскраве свідчення глибокої поваги до всіх працівників моря. У цей день люди по всьому світу висловлюють подяку морякам за внесок у світову економіку та в розвиток суспільства.

Цього року IMO відзначає День мореплавця з гаслом «Ваша подорож – тоді і зараз, поділіться своєю мандрівкою». Ця кампанія дає морякам можливість поділитися тим, що зараз у них резонує, чи то криза зміни екіпажу, яка не вирішена, чи майбутнє технологій. Генеральний секретар ІМО привітав усіх моряків зі святом.

З моменту свого запуску в 2011 році цей день зосередив увагу громадськості на внеску моряків у всю світову спільноту, а цьогорічна тема святкує морські подорожі. Щодня сотні тисяч моряків відправляються на судна, а інші йдуть на заслужений відпочинок – готуються до наступної подорожі. Їхні судна є ключовими рушіями світової торгівлі та двигунами світової економіки, перевозячи такі вантажі, як продукти харчування, ліки, електроніка тощо. Без моряків не було б судноплавства, і цей день щороку дає нам можливість визнати і віддати належне морякам всюди, незалежно від їхнього плавання. Судноплавство і поклик океанів формують спосіб життя. Це значуща, важлива кар’єра, яка забезпечує міцну основу для життя та пропонує безмежні можливості для навчання та прогресу.

Кожна подорож моряка унікальна. Проте багато проблем і можливостей спільні. ІМО продовжує закликати держави підтримувати моряків, призначаючи їх ключовими працівниками. У цей День моряка ми також дивимося в майбутнє. Нові технології, нове обладнання та необхідність зробити судноплавство більш екологічним створять нові виклики та можливості. Ви впораєтеся з цими викликами і прокладете шлях до більш стійкого судноплавства в найближчі роки.

https://www.imo.org/en/About/Events/Pages/Day-of-the-Seafarer-2022.aspx

 

Img 3f2ccf66299f0f62cb0ecf3d9d140c61 V