З 19 по 21 жовтня 2022 року Батумська державна морська академія (Батумі, Грузія) приймала 22 Щорічну генеральну асамблею та Конференцію Міжнародної асоціації морських університетів (IAMU). Національний університет «Одеська морська академія» було представлено на заходах ректором професором Михайлом Міюсовим та старшим викладачем кафедри «Управління судном» капітаном далекого плавання Дмитром Жуковим.

Асамблею відкрив вітальним словом ректор Батумської державної морської академії капітан далекого плавання Муртаз Девадзе. Голова Асоціації Глен Блеквуд виступив із промовою про основні цілі й задачі Асамблеї та Конференції та виказав слова підтримки Україні та українським морським навчальним закладам.

У церемонії відкриття взяли участь та звернулися з вітальними словами Голова Уряду Автономної Республіки Аджарія пан Торніке Ріджвадзе, виконавчий директор IAMU доктор Такеші Наказава та директор Агентства морського транспорту Міністерства економіки та сталого розвитку Грузії пані Тамара Іоселіані.

В онлайн режимі слова привітання висловив генеральний секретар ІМО пан Кітак Лім та голова фонду Nippon Foundation пан Йохей Сасакава.

Форум президентів (ректорів) університетів-членів Асоціації відбувся після церемонії відкриття Асамблеї. Тема Форуму: «Глобальний морський професіонал: впровадження та виклики». Ректор Національного університету «Одеська морська академія» професор Михайло Міюсов у своєму виступі подякував членам асоціації та міжнародній виконавчій раді за підтримку українських морських навчальних закладів та нашої країни в цілому в умовах вторгнення Російської Федерації в Україну. Учасники форуму стоячи та тривалими оплесками одностайно підтримали Україну. Зазначимо, участь російських університетів і академій було скасовано, а їх членство в асоціації призупинено.

У перший день Асамблеї було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Батумською державною морською академією та Національним університетом «Одеська морська академія».

Девізом конференції було «Найкраща практика: морська освіта та дослідження для сталого розвитку». У заходах взяли участь було близько сотні учасників. Під час конференції ректор НУ «ОМА» професор Михайло Міюсов представив спільну з Дмитром Жуковим презентацію «Морська освіта в Україні під час та після російського вторгнення».

Усі витрати на участь делегатів українських закладів освіти в роботі Асамблеї та конференції були покриті спеціальною програмою підтримки IAMU IEB. Ми хотіли б ще раз подякувати Асоціації за підтримку та нашу участь у роботі Асамблеї та Конференції IAMU.