Шановні працівники, курсанти, випускники та друзі Національного університету «Одеська морська академія»! Дозвольте від імені ректорату привітати всіх вас із днем народження нашого славетного навчального закладу. Нагадаю, що історія академії розпочалася 7 червня 1944 року під час Другої світової війни. Сьогодні ми відзначаємо 78 років, на жаль, також під час війни, яку ми не могли навіть допустити у нашій свідомості.
Внаслідок варварської агресії російської федерації щодня протягом вже 104 днів гинуть люди – військові та цивільні, діти, жінки та люди похилого віку, руйнуються міста та села, інфраструктура, заблоковані морські порти України – Одеса, Чорноморськ, Південний, Миколаїв, Білгород-Дністровський, Очаків. Окуповано значну частину територій країни, у тому числі міста-порти Маріуполь, Херсон, Бердянськ, Скадовськ.
Війна призвела не лише до великих збитків для України, а й до глобальних проблем забезпечення планети продуктами харчування та енергоресурсами, насамперед, через перешкоди світовому судноплавству – зупинка портів, обмеження виїзду за кордон українських моряків, міжнародні санкції до суден та компаній, пов’язаних із росією. Організація об’єднаних націй вимагає термінового вирішення ситуації з блокуванням українських портів задля попередження загрози голоду для 200 мільйонів людей.
Одеська морська академія давно і добре відома у світовому морському суспільстві. За час існування академія мала різні найменування: Одеське вище морехідне училище (ОВМУ), Одеське вище інженерне морське училище (ОВІМУ), Одеська державна морська академія (ОДМА), Одеська національна морська академія (ОНМА), Національний університет «Одеська морська академія» (НУ «ОМА»). Протягом всієї історії «вищої морехідки» було забезпечено високий професіоналізм науково-педагогічного персоналу, стандарти освіти і практичної підготовки курсантів, які відповідають міжнародним і національним вимогам. Завдяки випускникам академії сьогодні Україна входить до групи лідерів за кількістю офіцерів на суднах світового торговельного флоту. Наші випускники гідно представляють Україну по всьому світу, а сьогодні багато з них захищають Батьківщину зі зброєю у руках. Насамперед, випускники Інституту Військово-Морських Сил, створеного в академії у 2014 році після анексії Криму російською федерацією.
Завдяки героїзму військових Збройних Сил України, Сил територіальної оборони, Національної гвардії та Державної прикордонної служби плани росії було зруйновано, наступ російських військ стримується, частину територій звільнено від окупантів, але запеклі бої тривають.
Ми закликаємо випускників академії всіх років випуску, у яких країнах вони не жили б і не працювали, виступити єдиним фронтом на підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Значення міжнародної підтримки України та допомоги міжнародної спільноти сьогодні неможливо переоцінити. Разом переможемо! Слава українським героям, слава Україні!

З повагою, випускник 1982 року, ректор Михайло Міюсов.