У рамках співробітництва між Національним університетом «Одеська морська академія» та Морським університетом м. Гдиня (Польща), по запрошенню польської сторони група з 23 курсантів-судноводіїв першого курсу  Інституту навігації має можливість пройти плавальну практику на навчальному парусному судні Dar Młodzieży. Практика проходитиме в період з 21 травня по 5 серпня 2023 року, посадка на судно в порту Гдиня. Судновласник вітрильника – Морський університет м. Гдиня (Gdynia Maritime University).

Курсантів було переведено на індивідуальний графік навчання. Іспити та заліки за перший семестр здані успішно. Курсантам  надано допомогу в оформлені необхідних документів. З боку академії  направлено (тільки до Гдині) керівника старшого викладача кафедри управління судном, капітана далекого плавання Дмитра Жукова, який є також яхтовим капітаном та має досвіт роботи на великих вітрильних суднах, в тому числі на вітрильнику «Дружба». Проїзд з Одеси до Гдині організовано автобусом.

Плануються такі порти заходу: Ostenda (Бельгія), Rouen (Франція), Bremerhaven (Німеччина), Den Helder (Нідерланди), Hartlepool (Англія), Tradrikstad (Норвегія), Sirevag (Норвегія), Lerwick (Шотландія), Arendal (Норвегія). Курсанти університету, окрім практичної підготовки, будуть брати участь в зустрічах з місцевими мешканцями, екскурсіях та інших заходах, та будуть сприяти підвищенню авторитету України та зміцненню дружніх зв’язків між народами.