ФАКУЛЬТЕТ ЕЛЕКТРОМЕХАНІКИ ТА РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ


Факультет електромеханіки і радіоелектроніки (ФЕМ і РЕ), створений в 2003 р. об’єднав два факультети – електромеханічний і радіоелектроніки, що мають давню історію і традиції.

ФЕМ і РЕ забезпечує дворівневу підготовку фахівців (бакалавр – спеціаліст або магістр) для морського флоту по двох напрямах – “Електромеханіка” і “Радіотехніка” і відповідним спеціальностям: “Електричні системи і комплекси транспортних засобів” (спеціалізація – “Експлуатація суднових автоматизованих систем”) і “Радіоелектронні пристрої, системи і комплекси”.

Сучасна концепція підготовки фахівців, упроваджена на електромеханічному факультеті, ураховує новітні тенденції в розвитку морської техніки і технології і припускає підготовку свого роду універсала – суднового фахівця якісно нового рівня. Якість підготовки випускників електромеханічної спеціальності підтверджена державною акредитацією по вищому IV рівню і міжнародною акредитацією – Інститутом морської техніки, науки і технології (Лондон, Великобританія), що означає відповідність рівня підготовки наших фахівців міжнародним морським стандартам.

У складі факультету є чотири спеціальні кафедри: по напряму “Електромеханіка” – це кафедра електрообладнання і автоматики суден (завідуючий к.т.н., доцент Луковцев В.С.), кафедра суднової електромеханіки і електротехніки (завідуючий д.т.н., професор Захарченко В.Н.); по напряму “Радіотехніка” – кафедра морської електроніки (завідуючий к.т.н., професор Завадській В.А.), кафедра морського радіозв’язку (завідуючий д.т.н., професор Кошовий В.М.) і одна загальноосвітня кафедра – кафедра вищої математики (завідуючий д.ф-м.н., професор Попов В.Г.).

Програма навчання по наших спеціальностях базується на основних положеннях фундаментальної і прикладної науки, включає широку різноманітність предметів, які відповідають рівню розвитку суднового електро–, радіо-, і електронного устаткування, комп’ютерним технологіям управління, розширюють загальний кругозір і ерудицію курсантів. Завершується навчання ступенем бакалавра по електромеханіці і радіотехніці (після першого етапу) і магістра або спеціаліста (після другого етапу).

Невід’ємною частиною підготовки морського фахівця є практична підготовка – плавальна практика. Факультет підтримує тісні ділові зв’язки з багато якими вітчизняними і іноземними судноплавними компаніями і морськими агентствами, серед яких Українське Дунайське пароплавство, “V.SHIPS” (Україна), “Кристал-Марина”, “Данаос-Україна”, “Український морський сервіс” і інші, де курсанти проходять плавальну практику на сучасних судах провідних компаній миру і згодом посідають в цих компаніях гідні посади.

Після закінчення навчання випускники факультету одержують освітній диплом бакалавра, спеціаліста або магістра і перший робочий диплом суднового фахівця – електромеханіка третього розряду – для напряму “Електромеханіка” і суднового радіоелектроніка 2-го класу для напряму “Радіотехніка”.

Робочі дипломи електромеханіка і радіоелектроніка видаються відповідно до національних вимог до дипломування осіб командного складу суден і Міжнародного кодексу ПДНВ. Наші фахівці готові до кваліфікованої роботи як з судновим електрообладнанням, електронною апаратурою і системами автоматики, так і з судновою енергетичною установкою в цілому. Вони посідають посаду суднового електромеханіка на суднах флоту Україні, а також посаду електротехнічного офіцера (electro-technical officer) на закордонних суднах, В перспективі їх роботи – командні посади, інженерні і керівні пости в морегосподарському комплексі, науково-дослідних і проектних організаціях, учбових закладах.

В ОНМА діє гнучка системи освіти, дозволяюча тім, кто бажіє освоїти суміжну спеціальність суднового фахівця, навчаючись паралельно на заочному факультеті. В результаті випускники ФЕМ і РЕ мають прекрасну нагоду працевлаштування у провідних світових судноплавних компаніях. Академія зараз вже підписала з 18 провідними судноплавними компаніями світу довгострокові контракти на підготовку морських фахівців.

Навчання на ФЕМ і РЕ – це прекрасна можливість отримання вищої морської інженерної освіти з блискучою перспективою роботи на сучасних високоавтоматизованих судах і гідною заробітною платнею.

Адреса, контакти


Наша адреса

  • 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона 8, навчальний корпус №2.

Можна доїхати

  • трамваї № 5, 12, 15, 28;
  • автобуси № 191, 232, 237, 240, 250.
  • маршрутні таксі № 108, 127, 164, 165, 168, 191, 197, 214, 215, 232, 240, 245, 250.

Довідки

Деканат


Ліхачов Анатолій Георгійович
Ліхачов Анатолій ГеоргійовичЗаступник декана з виховної роботи
<strong>Будашко Віталій Віталійович</strong>
Будашко Віталій ВіталійовичДекан факультета
Маляренко Юрій Валерійович
Маляренко Юрій ВалерійовичЗаступник декана по напряму «Радіотехніка»