З 16 по 19 січня 2019 року в Estonian Maritime Academy в місті Таллінні (Естонія) проходила зустріч учасників Міжнародного проекту з інноваційного менеджменту. Національний університет «Одеська морська академія» представляли: Чеснокова Марина Валеріївна (начальник відділу Міжнародних зв’язків), Сенько Олена Вікторівна (доцент кафедри Менеджмент і економіка морського транспорту), Наталія Богданова (курсантка 5-го курсу, ф-ту морського права і менеджменту) і Петро Дорош (курсант 5-го курсу, ф-ту судноводіння). Це вже друга зустріч у рамках даного проекту, попередня відбулася у кінці листопада в місті Гдиня (Польща).

У роботі беруть участь студенти та викладачі з чотирьох морських університетів та академій: World Maritime University (Швеція), National University “Odessa Maritime Academy” (Україна), Gdynia Maritime University (Польща) та Estonian Maritime Academy (Естонія).

Проект присвячений розвитку інновацій у морській індустрії, інноваційним підходам у менеджменті, актуальним як для морських спеціальностей, так і для берегових напрямків морського бізнесу. Будь-який успішний бізнес – це з’єднання двох складових: інновацій та маркетингу. Морський не є винятком. З’єднання грамотного менеджменту та інновацій дає можливість стрімкого розвитку та стійкої конкурентоспроможності компанії в будь-якому сегменті світового фрахтового ринку. Тому інновації так важливі.

Ще одним важливим напрямом проекту є розробка заходів з підтримки високого рівня професіоналізму підготовки кадрів, не тільки в період навчання, але і протягом всієї подальшої роботи в морській індустрії.

Під час зустрічі студентами був вироблений SWOT – аналіз (Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats) інноваційного менеджменту на різних етапах формування кар’єри та їх роль в навчанні й подальшій роботі.