V Міжнародний форум з освіти, практичної підготовки та працевлаштування моряків традиційно буде проходити на території Одеського морвокзалу 20 і 21 квітня 2017 р. під лозунгом “Партнерство заради прогресу”.

Програмою форуму передбачена виставка, конференція та круглі столи з питань взаємодії роботодавців і моряків, професійної кар’єри, людського фактору, морської освіти, тренажерної підготовки тощо.

У форумі приймають участь делегації понад 70 організацій і компаній з 20 країн світу.

Представники міжнародних морських організацій, асоціацій і адміністрацій: старший заступник директора департаменту з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) – Хіроюкі Ямада, виконавчий директор Європейської агенції з безпеки мореплавства (EMSA) – Маркку Міллі (Португалія), голова Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) – Раджеш Тандон (Велика Британія), голова департаменту Балтійської й міжнародної морської ради (BIMCO) – Арон Франк Соренсен (Данія), голова фонду моряків Міжнародної федерації транспортників (ITF) – Кімберлі Карлшое (Велика Британія), головний виконавчий директор Інституту морської техніки, науки і технологій Великої Британії (IMarEST) – Паул Джеймс, головний виконавчий директор Морського інституту Великої Британії (NI) – Джон Ллоід, віце-президент Товариства моряків (Sailors’ Society) – Питер Свіфт (Велика Британія), представник класифікаційного товариства DNV-GL – Александер Спиевок (Німеччина), начальник відділу сертифікації моряків Морської транспортної агенції Грузії – Ніно Горгошадзе й інші.

Серед делегатів форуму – представники найпотужніших у світі судноплавних компаній і крюїнгових агенцій: генеральний секретар міжнародної асоціації морських менеджерів InterManager – Куба Шіманскі, виконавчий голова Anglo-Eastern Univan Group – Пітер Кремерс (Гонконг, Китай), керуючий директор Anglo-Eastern Ship Management – Прадіп Чаула (Гонконг, Китай), директор з крюїнгу Columbia Shipmanagement – Норман Шмідл (Кіпр), керуючий директор Danica Maritime Services – Хенрік Йєнсен (Німеччина), а також керівники офісів цих й інших компаній в Україні.

Відомих у морському співтоваристві виробників морських тренажерів представляють: менеджер з розвитку бізнесу Kongsberg – Сорен Еінар Віерланд (Норвегія), представник Kongsberg Maritime – Тер’є Спетаас (Норвегія), віце-президент TRANSAS – Йохан Густавссон (Швеція) та інші фахівці. Серед представників іноземних морських навчальних закладів: директор Морської академії Голландії – Арджен Мінтжес, радник з питань політики Морської академії Харлінген (Нідерланди) – Джорн Жозеф Болл, начальник кафедри Морської академії ім. Н. Вапсарова (Болгарія) – Мирослав Святковий, директор морського тренажерного центру компанії Anglo-Eastern Керсі Дебу (Індія).

Головним партнером форуму виступає одна з найбільших в світі компаній в області комплексного обслуговування суден – Anglo-Eastern Ship Management (Гонконг, Китай). Головними партнерами конференції і виставки виступають відповідно компанії Kongsberg (Норвегія) і TRANSAS (транснаціональна компанія з головним офісом в Ірландії) – провідні світові постачальники високотехнологічного обладнання, тренажерів, програмного забезпечення, комплексних рішень і послуг у морській індустрії.

Форум проводиться за підтримкою Міністерства освіти і науки України та Міністерства інфраструктури України. В роботі форуму беруть участь перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, начальник відділу університетської освіти Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, представники Міністерства інфраструктури України, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Петренко, начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків Павло Буланович, представники морських навчальних і тренажерних закладів України.

В рамках конференції будуть обговорені такі основні теми:

• глобальне судноплавство і ситуація на ринку морських трудових ресурсів;
  • права моряків і людський фактор в судноплавстві;
  • впровадження Конвенції про працю в морському судноплавстві MLC 2006;
  • втома на борту;
  • управління людськими ресурсами на борту судна і на березі;
  • морська освіта, практичне навчання та сертифікація моряків;
  • Манільські поправки до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти STCW;
  • підготовка та оцінка знань моряків з використанням тренажерів.

Організаторами форуму виступають Національний університет “Одеська морська академія” та виставковий центр “Одеський дім”.

Відкриття виставки відбудеться 20 квітня о 12.00 у концертно-виставковому центрі Одеського морського вокзалу (вул. Приморська, 6). Запрошуємо всіх зацікавлених осіб.