9 лютого 26 курсантів випускного курсу Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» отримали перше офіцерське звання «лейтенант», військово-морські кортики та дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Вручити погони та привітати молодих офіцерів прибув командувач Військово-Морських Сил ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

Випускники, серед яких повинні були стояти і захоплені в полон 25 листопада 2018 року Російською Федерацією курсанти Богдан Головаш та Владислав Костишин, отримали довгоочікуване первинне офіцерське звання. Командувач ВМС ЗС України особисто вручив лейтенантські погони батькам полонених та висловив вдячність за виховання мужніх синів, патріотів, справжніх героїв України. Та висловив впевненість, що по поверненню додому, ці лейтенанти обов’язково стануть командирами катерів і впораються з усіма труднощами.Також керівник національного флоту додав, що серед сьогоднішніх випускників є й ті, хто у 2014 році були курсантами І-го курсу цього університету, — це ядро, навколо якого формуються сучасні українські ВМС, вони є зразком відданості Військовій Присязі і своїй державі.

Також під час урочистого ритуалу молоді випускники склали клятву кодексу честі офіцера та провели прощання з Бойовим прапором військового інституту.

З привітальним словом до випускників-магістрів виступив ректор НУ “ОМА” Михайло Міюсов, який від имені всього колективу побажав продовжувати славні традиції університету, а також висловив сподівання, що лейтенанти будуть згадувати роки навчання в НУ “ОМА” як одні з найкращих у житті.