11 грудня до Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» прибула спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон.
           Курсанти інституту та ліцеїсти Військово-морського ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного відвідали лекції Клер Хатчінсон, на яких були підняті питання
гендерних стереотипів та інклюзивності. Гендерна рівність займає центральне місце у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй. Представниця НАТО також зробила акцент на рівності можливостей та перспектив, просуванні по військовій службі жінок у Збройних Силах України.

Клер Хатчінсон підкреслила, що змішані команди – це кращі команди: жінки і чоловіки приносять в певну роботу щось своє, специфічні вміння, навички.
З 2019 року Інститут ВМС НУ «ОМА» запрошує на навчання не тільки хлопців, але й дівчат. Наразі разом із хлопцями в одному строю стоїть дівчина, яка навчається за спеціальністю – озброєння та військова техніка.