17 квітня до Національного університету «Одеська морська академія» прибули інспектори Європейського агентства з морської безпеки (EMSA), які проводять в Україні чергову (планову) перевірку національної системи освіти, підготовки та дипломування моряків, медичних стандартів на предмет виконання вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками (ПДНВ), та Директиви 2008/106/ЕС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.08 про мінімальний рівень підготовки моряків. 

 До складу групи інспекторів  увійшли Хевія Родрігес Антоніо (голова комісії)  та Андржей Батицкі, які прибули у супроводі: Басюка Олександра Григоровича – директора Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту, Кудлінського Сергія Петровича – в.о. начальника Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, Моргуненка Сергія Олександровича – заступника завідувача відділу управління якістю Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків, Лавриненка Володимира Юліановича – провідного фахівця групи євроінтеграції міжнародного відділу ДУ «Держгідрографія», Баланюка Сергія Васильовича – завідуючого сектору ДКК Одеської регіональної філії ІПДМ.

Головною метою  EMSA є підтвердження відповідності національної системи освіти, підготовки, медичних стандартів та дипломування моряків в Україні  вимогам ПДНВ. Європейське агентство з морської безпеки (EMSA) оцінює національні системи освіти від імені держав-членів ЄС навіть у країнах, які не входять до Європейського Союзу. 

НУ «ОМА» ще раз підтверджує відповідність вимогам Міжнародній конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками, в галузі морської освіти.