На базі Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» відбулася робоча зустріч між представниками Міністерства оборони України та іноземною делегацією з удосконалення військової освіти (DEEP).

У заході взяли участь Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак та директор Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) Маріуш Соліс.

Метою заходу було підведення підсумків поточного року та обговорення напрямків співпраці на 2019-2020 роки, з огляду на потребу нарощування підготовки фахівців ВМС та з урахуванням загострення безпекової ситуації в акваторії Чорного і Азовського морів.

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак наголосив на тому, що наявність підготовлених кадрів дає можливість протистояти ворогу. Представник оборонного відомства зазначив, що впровадження стандартів Альянсу в навчально-виховний процес та поглиблене вивчення англійської мови є ключем до успішної підготовки українських військових моряків за стандартами НАТО.

Програма НАТО DEEP за поточний рік виконана в повному обсязі. Доказом цього є проходження стажування наших курсантів у військово-морських навчальних закладах та на кораблях країн-членів і країн-партнерів Альянсу, проведення спільних навчань, — зазначив тимчасово виконуючий обов`язки начальника Інституту Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Ростислав Шаров. — Завдяки рекомендаціям іноземних колег ми вдосконалили ряд спеціальностей та спеціалізацій відповідно до стандартів НАТО, виключили з навчальних планів дисципліни, що не були пов`язані з підготовкою фахівців Військово-Морських Сил, — додав він.

Голова іноземної делегації особисто наголосив на намірах подальшої співпраці та наданню всебічної допомоги у рамках програми НАТО DEEP. Особовому складу Інституту Військово-Морських Сил, який нещодавно закінчив курси англійської мови на базі Академії ВМС Республіки Болгарія, було вручено відповідні сертифікати. Також іноземна делегація оглянула навчально-матеріальну базу вишу.

За результатами зустрічі представники сторін визначили основні напрямки та форми подальшого співробітництва у сфері реформування та розвитку української військової освіти.