30 жовтня Інститут Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» відвідав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Під час презентації навчального закладу його ознайомили з історією, навчально-матеріальною базою та науковою діяльністю вишу.

Єнс Столтенберг особисто виявив бажання виступити із промовою та поспілкуватися з курсантами.

У той же час відбувався круглий стіл за участю представників Північноатлантичної ради на чолі із заступником генерального секретаря НАТО Мірчі Джоане. Він звернувся до присутніх зі словами вдячності за гостинний прийом та висловив сподівання на плідну співпрацю.

– Це вперше в історії ВМС відбувається зустріч у подібному форматі, адже у круглому столі беруть участь не лише представники Командування ВМС та флотського вишу, а й самі курсанти, які мають змогу особисто поставити запитання  представникам країн-членів Північноатлантичного альянсу, – зазначив заступник начальника штабу Командування Військово-Морських Сил ЗС України з євроінтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко.

Захід відбувався без перекладачів і майбутні офіцери показали не тільки свою ерудицію та широкий кругозір, а й прекрасний рівень володіння англійською, що справило приємне враження на почесних гостей.