Img 3330

З великим сумом повідомляємо про те, що 4 листопада 2020 року після хвороби пішов з життя професор кафедри «Технічна експлуатація суден» Пипченко Олександр Миколайович.

Пипченко O.M. народився 01 липня 1938 року в м Слов’янськ-на-Кубані Краснодарського краю.

У 1960 році Олександр Миколайович закінчив електромеханічний факультет ОВІМУ і був направлений для роботи на суднах в Чорноморське морське пароплавство, де пройшов шлях від електрика т / х «Ургенч» до першого електромеханіка. З 1965 по 1968 роки Пипченко О.М. брав участь у розвитку електро-енергетичної галузі республіки Афганістан.

Наступний етап трудової діяльності Олександра Миколайовича почався з посади асистента кафедри «Електрообладнання і автоматики суден» ОВІМУ, на якій він захистив дисертацію і став доцентом в 1979 році. У 1990 році Олександр Миколайович був призначений начальником Факультету підвищення кваліфікації ОДМА, а після перейменування, в листопаді 1994 року, факультету в «Центр підготовки і атестації плавскладу» став його першим директором. Колектив центру по теперішній час з теплотою в серці згадує роки роботи під його мудрим керівництвом.

Важко переоцінити внесок Олександра Миколайовича в становлення Національної системи дипломування моряків. Завдяки його глибоким знанням, неабияким організаторським здібностям і розумінням світових вимог до підготовки моряків в академії був створений колектив провідних співробітників, який в подальшому став основою робочої групи, яка підготувала і відправила в 1998 році IMO звіт про систему підготовки і дипломування України відповідно до Правила I / 7 Міжнародної конвенції STCW. Завдяки цій роботі в 2001 році IMO опублікувала перший білий список з 72 країн, підготовка в яких повністю відповідає Міжнародним стандартам, серед цих країн була і Україна.

Олександр Миколайович є автором десятків наукових робіт і навчальних посібників.

Пипченко Олександр Миколайович був надійною опорою для своєї сім’ї, люблячим чоловіком, прикладом в очах своїх дітей, онуків і правнука. Висловлюємо глибокі співчуття його рідним і близьким.

Світла пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях!