За результатами проходження ресертифікаційного аудиту системи управління якістю (травень, 2019 р.) стосовно освітньої діяльності за різними освітніми і науковими рівнями вищої освіти, методичної, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню моряків на відповідність вимогам ISO 9001:2015 (ДСТУ 9001:2015) Національний університет “Одеська морська академія” отримав нові сертифікати відповідності системи управління якістю:

Нагадаємо, що академія ще у 2003 році однією із перших серед закладів вищої освіти України розробила і запровадила відповідну вимогам стандарту ISO 9001 систему управління якістю, яку щорічно перевіряють на відповідність шляхом здійснення зовнішніх та внутрішніх аудитів за відповідним графіком. Відтоді сертифікації підлягають процеси, що передбачені вимогами Правила І/8 “Стандарти якості” Додатку до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 р., з поправками (STCW) та відповідного розділу А-І/8. Нещодавно академія обрала одну з найпрестижніших на світовому ринку сертифікаційних послуг компаній – французьке Бюро Верітас (Bureau Veritas), що є членом Міжнародної асоціації класифікаційних товариств і має консультативний статус у Міжнародній морській організації (International Maritime Organization, IMO).

Не можна не зазначити також, що у квітні 2018 р. аудитори Європейського агентства з морської безпеки (EMSA) у присутності представників Міністерства інфраструктури України проводили в нашій академії черговий (плановий) аудит національної системи освіти, підготовки та дипломування моряків на предмет виконання вимог Директиви 2008/106/ЕС та Конвенції STCW. Під час обговорення результатів даної перевірки аудитори EMSA відзначили високий рівень програм та курсів, за якими здійснюється підготовка моряків в академії, якісну систему екзаменування, наявність належного спеціального обладнання і тренажерів, відповідну кваліфікацію викладачів та інструкторів.

Таким чином, Національний університет “Одеська морська академія” вже вкотре продемонстрував свої міцні позиції на світовому ринку освітніх послуг.