2 липня Інститут військово-морських сил Національного університету “Одеська морська академія” взяв участь у святкових заходах з нагоди 25-ї річниці ВМС ЗС України в Одесі. У ритуалі підняття військово-морського прапору, стеньгових прапорів і прапорів розцвічування на бойових кораблях, катерах і суднах взяли участь особовий склад флоту, керівництво Генерального штабу ЗС України, Командування ВМС ЗС України, ветеранська громадськість. Також відбулося покладання вінка та квітів на воду на знак вшанування па’мяті загиблих військових і цивільних моряків. У морі до ритуалу приєдналися і навчальні катери «Чигирин» та «Нова Каховка», на яких були курсанти Інституту Військово-Морських Сил.
Мешканці та гості Одеси спостерігали десантування парашутистів, рятувальної пошукової групи, демонстрацію елементів льотного вишколу, мали нагоду відвідати з екскурсіями бойові кораблі й катери, ознайомитися зі зразками озброєння та військової техніки. Крім того, відбулися велопробіг у тільняшках, презентація військових навчальних закладів ВМС ЗС України, у якій взяв участь Інститут ВМС НУ “ОМА”, виступ військового оркестру, черговий етап вітрильної регати на Кубок командувача ВМС ЗС України.
Командувач ВМС ЗС України, віце-адмірал Ігор Воронченко привітав військових моряків, ветеранів флоту й волонтерів зі святом і висловив впевненість у тому, що українські ВМС виконають усі поставлені завдання щодо захисту країни з морського напрямку.
Урочисті заходи проводились також у Миколаєві, Очакові, Маріуполі, Бердянську та інших місцях базування українських ВМС.