16 травня 2018 року в Лондоні, Великобританії, розпочала роботу 99 сесія Кабінету безпеки мореплавання (КБМ) Міжнародної морської організації (ІМО).

Від імені Міжнародної асоціації морських університетів в роботі сесії взяв участь старший викладач кафедри «Управління судном» Національного університету «Одеська морська академія» Жуков Д.С. 99 сесія КБМ ІМО буде проходити з 16 по 25 травня.

На розгляд учасників сесії представлено близько 130 документів. Порядок денний сесії складався з 22 питань, що стосувались проблем безпеки мореплавання і захисту навколишнього середовища.

Дана сесія проходить в рік який є ювілейним для ІМО. 70 років тому 6 травня 1948 згідно з резолюцією ООН була створена ІМО.

Сесію відкрив вітальним словом Генеральний Секретар ІМО Кітакамі Лім. У своєму виступі він розповів про програму святкування 70-річчя ІМО і озвучив тему всесвітнього морського дня: «ІМО 70: Наша спадщина – краще судноплавство для кращого майбутнього» (IMO 70: Our Heritage – Better Shipping for a Better Future)

Серед питань порядку денного окремо було розглянуто питання Морських автономних надводних суден (Maritime Autonomous Surface Ships (MASS)). На обговорення з даного питання були представлені 13 основних документів і 6 інформаційних. Перший день сесії був присвячений дискусії з приводу майбутнього цих суден, законодавчої бази для таких суден і тривалого спільного існування на просторах світового океану звичайних конвенційних суден і суден MASS. Було запропоновано створити робочу групу і визначити план роботи до 2020 року з цього питання.

Img 7729