Dsc 3509999910 – 14 вересня 2018 року в чорноморському портовому місті Батумі пройшов другий Міжнародний морський форум Грузії (#GIMF 2018), у якому взяли участь представники 53 країн. Національний університет «Одеська морська академія» представили перший проректор, професор, д.ю.н. Шемякін О.М. і начальник міжнародного відділу, к.ф.н. Чеснокова М.В.
GIMF є ініціативою уряду Грузії під патронажем Прем’єр-міністр
а Грузії, Міністра економіки та сталого розвитку, а також Генерального секретаря Міжнародної морської організації, які й очолили форум.
GIMF – це не просто дворічний захід, а поточний проект,
який проводиться за підтримки Міністерства економікиAva2 та сталого розвитку через Агентство морського транспорту Грузії. Головною метою GIMF є просування спільних цінностей міжнародного судноплавства з питань, пов’язаних із глобальною діяльністю. Мета Форуму полягає в тому, щоб зібрати представників високого рівня морського сектора з різних країн та регіонів і надати можливість обговорити нагальні правові та економічні проблеми судноплавства, комплексної політики морського транспорту, а також – питання і проблеми морського довкілля.

У рамках #GIMF2018 було розглянуто й обговорено два великих проекти, а саме будівництво глибоководного морського порту Анаклія та розвиток невеликої круїзної індустрії в регіоні Чорного моря.

Після закінчення Форуму було прийнято Батумську декларацію 2018 року, у якій були визначені цілі розвитку і співпраці морської індустрії на наступний дворічний період.
Під час Міжнародного морського форуму Грузії делегати НУ «ОМА» провели ряд зустрічей і переговорів з представниками Батумської державної морської академії (Грузія), Шанхайського морського університету (Китай) та Військово-морської академії ім. Вапцарова (Болгарія).