56629344 2366261086725791 7450965318718980096 N11 квітня 2019 р. делегація Національного університету «Одеська морська академія» (НУ «ОМА») взяла участь у конференції «Людський фактор у морській автоматизації», що відбулась у Саутгемптоні (Великобританія). Організатором конференції виступила Міжнародна рада морських роботодавців (IMEC). Делегацію України представили проф. Міюсов М.В., ректор НУ «ОМА», Чеснокова М.В., начальник відділу міжнародних зв’язків, Григорюк О.І., заступник голови Професійної спілки працівників морського транспорту України (ПРМТУ) та курсанти українських вищих морських навчальних закладів – Анастасія Калінчак, курсантка 4 курсу факультету морського права та менеджменту НУ «ОМА», Олександр Тодоров, курсант 5 курсу факультету морських перевезень та технологій НУ «ОМА», Євген Омельяненко, курсант 4 курсу судномеханічного факультету Херсонської державної морської академії. Участь курсантів у конференції була фінансово підтримана фондом TK Foundation, місія якого полягає в тому, щоб надати можливість молоді досягти успіху та сприяти морській освіті та безпеці на морі. 
До початку заходу учасники конференції мали нагоду відвідати та ознайомитись з Solent University. Solent University – є молодим університетом. Статус університету він отримав в 2005 році. Попередником і засновником головних університетських традицій був Southampton Institute, створений в 1989-му. До складу інституту увійшли коледж мистецтв, а також технічний і морський коледж Warsash Maritime Academy. Але історія навчального закладу починається з приватної школи мистецтв, яку було засновано у 1856 році. Головний кампус університету знаходиться в центрі Саутгемптона і вважається колискою сучасних різнопланових досліджень у галузі дизайну і прикладних мистецтв, кіно, культурології, права, бізнесу і морської справи. Кожен з факультетів пропонує як популярні, так і маловідомі, вузькі спеціальності. Наприклад, в Southampton Solent University можна вчитися проектуванню і дизайну яхт, технологіям управління портами, вивчати медіавиробництва, криміналістичну психологію та історію моди. Warsash Maritime Academy є структурним підрозділом університету, має найсучаснішу матеріальну базу і надає можливість навчання за 14 різними програмами морського спрямування.
Конференцію «Людський фактор у морській автоматизації» відкрили голова конференції Константінос Поуліс та голова IMEC Белал Ахмед. Порядок денний складався з чотирьох блоків питань:
– у першому блоці були розглянуті технологічні чинники: суднова автоматика, еволюція суднових процесів протягом останніх 70 років і їх прогрес до 2050 року, а також необхідність розробки рекомендацій и правил використання морських автономних надводних суден (Maritime Autonomous Surface Ships – MASS); 
– другий блок був присвячений людському фактору та протиріччям, що існують у галузі щодо автономного судноплавства. Зокрема, були розглянуті питання впливу автоматизації на сучасних моряків, їх навчання й підготовку, і те, яку загрозу для них має перехід суден на віддалене управління; 
– у третьому блоці увага була зосереджена на перспективах і можливих наслідках автоматизації як для судноплавства в цілому, так і для окремих сегментів бізнесу.
Завершила порядок денний панельна дискусія за участю курсантів НУ «ОМА», ХДМА і Solent University, модераторами якої виступили Олег Григорюк (ПРМТУ) і Адам Льюїс (IMEC).
12 квітня 2019 р. делегація України відвідала штаб-квартиру Міжнародної федерації транспортників (International Transport Workers’ Federation, ITF) – глобальної організації, що об’єднує близько 670 профспілок з 140 країн світу, які представляють 19,7 мільйонів працівників транспортного сектора. ITF представляє працівників транспорту на світовому рівні і бореться за дотримання їх інтересів за допомогою організації глобальних кампаній і солідарних дій. В Україні Міжнародна федерація транспортників представлена Професійною спілкою працівників морського транспорту України (ПРМТУ), яка сьогодні є найбільшою національною галузевою профспілкою, що об’єднує понад 78 000 членів: моряків, які працюють на суднах українських та іноземних судновласників, працівників морських торговельних портів, філій ДП «Адміністрація морських портів України», перевантажувальних комплексів і терміналів, заводів, судноплавних компаній, підприємств, організацій і установ морського транспорту, викладачів і співробітників, курсантів, студентів і учнів морських навчальних закладів.