24 листопада в Національному університеті «Одеська морська академія» відбувся міжнародний семінар з проекту «Сприяння розвитку туризму маломірних суден і яхтинга в Чорному морі». Проект проводиться за рахунок фондів Євросоюзу. Європейська комісія підтримала міжнародний проект «Сприяння розвитку туризму маломірних суден і яхтинга в Чорному морі» у рамках акції «Підтримка реалізації багатостороннього напрямку Східного партнерства  та реалізація взаємодії Північного регіону та Чорного моря – BSEC PERMIS (ENI/2020/421-957).

Основними завданнями проекту є аналіз поточного стану ситуації, а також екологічний та соціально-економічний потенціал для нових інноваційних/оригінальних ідей щодо сприяння розвитку туризму маломірних суден і яхтинга в Чорному морі та виявлення потенційних проблем.

Керівник проекту – Міжнародний центр вивчення Чорного моря (ICBSS), Афіни, Греція. Партнерами проекту є навчальні закладі з Туреччини, Болгарії, Румунії, Грузії.

У семінарі взяли участь: заступник директора департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму, начальник управління туризму, рекреації та курортів департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської обласної державної адміністрації – Шека О.О., директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Маркова Т.А., директора яхт-клубів Одеського регіону та співробітники  НУ «ОМА.

На початку семінару учасників привітали: заступник директора департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму, начальник управління туризму, рекреації та курортів ОДА – ШЕКА О.О, директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Маркова Т.А.

Під час заходу відбулась загальна презентація проекту BLACK SEA CRUISE «Основні проблеми маломірних суден і яхтингу у Чорному морі», презентацію представили: Джорджія Чанці – ICBSS, координатор проекту BSC, Маттео Боччі –  науковий координатор проекту BSC, Крістоф Ле Візаж – старший аналітик проекту BSC, Танос Сманіс- науковий експерт проекту BSC.

Впродовж проведення семінару відбулася панельна дискусія, модераторами якої були: керівник відділу міжнародних зв’язків – Чеснокова М.В. та старший викладач кафедри «УС» Жуков Д.С.

З презентаціями виступили:

1. Дмитро Жуков, старший викладач кафедри «УС» – «Одеський регіон як один з перспективних районів для розвитку туризму маломірних суден та яхтингу».
  2. Андрій Скачек, фахівець з просторового планування прибережних зон, – «Передумови та умови розвитку яхтової інфраструктури в Чорному морі».
  3. Альберт Кабаков, директор Чорноморського яхт-клубу -«Одеський яхт-клуб та його майбутнє».

В обговоренні презентацій взяли участь директор яхт-клубу «Сосновий берег» – Олексій Івакін, директор яхт-клубу «Баргузін» – Вячеслав Сметанка, доцент кафедри «Судноводіння» – Олександр Волков та інші.

Наприкінці заходу з висновками по роботі семінару та перспективами проекту виступив ректор НУ «ОМА» Михайло Міюсов.