7 грудня в Національному університеті “Одеськve2pb3ys3ekа морська академія» відбувся правовий форум «Захист прав людини в Україні». З вітальним словом виступила Ярова Л. В. д.політ.н., професор, зав. кафедри адміністративного та кримінального права НУ «ОМА», зазначивши, що напередодні Дня прав людини, міжнародного свята, яке відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, у нашій країні стартував Всеукраїнський тиждень права, що відзначається відповідно до Указу Президента від 8 грудня 2008 року. У зв’язку з цим факультет морського права та менеджменту проводить ряд заходів, спрямованих на підвищення юридичної грамотності, ознайомлення і просвіту курсантів з питань прав людини і механізмів їх захисту, роз’яснення суті права і діяльності правових інститутів в Україні. Останнім десятиліттям День прав людини проходить щороку під певним гаслом, що обирає ООН. Гасло Дня 2016 року «Борись за чиїсь права сьогодні!» засноване на положенні Декларації про те, що кожен з нас зобов’язаний захищати права людини.

Зі вступним словом виступив Станіщук М. В.начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області. У своєму виступі він ознайомив курсантів НУ «ОМА» з історією та особливостями Загальної Декларації прав людини, про заходи з проведення Всеукраїнського тижня права Головним територіального управлінням юстиції в Одеській області.

Перед курсантами НУ «ОМА» виступив Пазичук А. С. представник секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області, який ознайомив курсантів зі статистичними даними дотримання прав та свобод людини в Одеській області, з сутністю та особливостями здійснення своїх повноважень як Представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України в Одеській області.

Григорюк О.І. – перший заступник Голови Профспілки робітників морського транспорту України, у своєму виступі ознайомив курсантів НУ «ОМА» з історією створення, діяльністю та міжнародним співробітництвом Профспілки робітників морського транспорту України, а також відповів на багато запитань як курсантів, так і викладачів НУ «ОМА».

Боєру В.С. провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти ГТУЮ в Одеській області, у своєму виступі ознайомив курсантів НУ «ОМА» з позитивними і негативними наслідками запровадження в Україні інституту приватного виконання. Були наведенні статистичні приклади щодо роботи державних виконавців.

Григоренко Ю. С. – адвокат, член комітету із захисту прав адвокатів, член КРМЮ при ГТУЮ в Одеській області, провів свій виступ у формі дискусії з курсантами ФМПтаМ щодо реалізації норм Європейської Конвенції з прав людини у кримінальному процесі, а також про практичне виконання кримінальних проваджень на стадії досудового слідства.

Поляков В. В. провідний спеціаліст відділу кадрів ГТУЮ в Одеській області, у своєму виступі розповів про прийняття нового Закону України «Про державну службу», а саме обовя’зковість проведення конкурсу на займання посади, дисциплінарну відповідальність, фінансовий контроль державних службовців, а також запропонував можливість проходження стажування для курсантів факультету морського права і менеджменту в Головному територіальному управлінні юстиції в Одеській області.

Підводячи підсумки форуму, хочеться відзначити, що захід ФМПіМ за участю провідних фахівців в області захисту прав людини на всіх рівнях був дуже пізнавальним і плідним. Сподіваємося, що такий захід стане регулярним і традиційним для нашого університету.