28 травня здобувачі вищої освіти спеціальності «Право» Національного університету «Одеська морська академія» взяли участь у пілотному проекті «Судовий волонтер», який впроваджується в рамках програми «Pravo-Justice» ЄС. Проект реалізується Одеським регіональним офісом БВПД (безоплатної вторинної правової допомоги). у приміщенні Малиновського районного суду м.Одеси відбулась комунікаційна зустріч у форматі «круглого столу» за участю партнерів проекту «Служба волонтерів у судах», який втілюється за підтримки проекту ЄС «Право-Justice».

На заході було обговорено питання щодо співпраці та забезпечення комунікації між органами системи правосуддя та громадою, створення атмосфери «дружнього до людини» суду, комфортних умов перебування відвідувачів суду у судовому приміщенні та зменшення психологічної напруги, що сприятиме підвищенню довіри громадян до системи правосуддя шляхом впровадження служби волонтерів у судах.

Участь у заході взяли голова суду Леонід Лічман, керівник апарату суду Валентина Савенко, директорка Регіонального центру Світлана Клішина, головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант, експертки проекту ЄС «Право-Justice» Лі Поліна та Євгенія Бондаренко.

На зустрічі також виступили партнери проекту від навчальних закладів: директор навчально-наукового інституту морського права та менеджменту Наталія Савінова та декан факультету адвокатури НУ «Одеська юридична академія» Євгеній Хижняк разом із студентами, які виявили бажання здійснювати волонтерську діяльність у суді.

Зустріч проведено в межах підписаного у 2020 році Меморандуму про співпрацю між Регіональним центром з надання БВПД, Факультетом адвокатури НУ «Одеська юридична академія» та Малиновським районним судом.

Згідно домовленостям, Малиновський районний суд Одеської області виступає модельним судом у реалізації проекту «Служба волонтерів у судах». Для кандидатів на статус волонтера для подальшої їх діяльності буде проведено навчання, у тому числі менторами-наставниками суду – техніці безпеки та аспектам роботи.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області виступає координатором у ході комунікації між судом, студентами-волонтерами суду та його відвідувачами та менторами-наставниками.

Завдяки роботі волонтерів, все більше відвідувачів матимуть обізнаність про систему безоплатної правової допомоги: при необхідності їх спрямують у центри правової допомоги для отримання юридичних консультацій та роз’яснень.

Наприкінці заходу представниками проекту «Право-Justice» було передано «пакунок волонтера» Малиновському районному суду: футболки та інформаційні матеріали для майбутньої діяльності.