1 лютого Національний університет “Одеська морська академія” та Кіпрський морський інститут (CMMI) підписали Меморандуму про взаєморозуміння (MoU), який встановлює основу для співпраці між двома організаціями. Угоду підписали ректор НУ “ОМА” пан Михайло Міюсов та головний виконавчий директор CMMI пан Захаріас Сіокурос.

На церемонії були присутні Міністр інфраструктури (відповідальний за судноплавство) України – пан Владислав Криклій, заступник Міністра пароплавства Кіпру – пан Василіс Деметріадес, Посол України на Кіпрі пан Руслан Німчинський та Посол Кіпру в Україні пан Луї Телемач та члени вищезазначених організацій.

Пан Василіс Деметріадес заявив, що підписання Меморандуму про взаєморозуміння між двох шановних морських установ є дуже позитивним кроком на шляху спільного майбутнього, щоб стати більш стійкими до криз та ефективно реагувати на виклики. Більше того, він додав, що підписання договору знаменує собою початок співпраці між CMMI та НУ «ома» в галузі морської технології та освіти. Завдяки обміну новітніми технологіями та розвитку синергії та спільної діяльності у цих сферах, обидві організації будуть оптимізувати свої можливості та сприятимуть досягненню глобальних цілей щодо більш екологічної та стійкої морської галузі.

Під час церемонії підписання ректор НУ «ОМА» пан Михайло Міюсов заявив, що підписання цього Меморандуму про взаєморозуміння є величезним стимулом як для НУ «ОМА», так і для Кіпрського морського інституту, оскільки воно має на меті сприяти обміну інформацією та знаннями, сприяння та заохочення участі дослідників обох сторін у взаємоузгоджених науково-дослідних проектах та сприяння двохсторонньому співробітництву в наукових дослідженнях у всіх галузях науки та техніки, які прямо чи опосередковано пов’язані з морським сектором.