11-12 грудня 2017 року на факультеті електромеханіки та радіоелектроніки Національного університету «Одеська морська академія» відбулась сьома щорічна науково-методична конференція “Актуальні проблеми суднової електроенергетики, електромеханіки та радіоелектроніки”.

В цьому році було обрано декілька основних тематичних напрямів роботи конференції: суднове електрообладнання, електронна апаратура та системи управління; енергоефективність та надійність електромеханічних систем; електромагнітна сумісність та якість електричної енергії; радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв’язок; телекомунікаційні технології та інформаційна безпека.

На пленарному засіданні в своєму докладі начальник науково-дослідної частини, к.т.н., професор В.Д. Савчук розповів о науково-технічної діяльності НУ «ОМА» у 2017 році. Декан ФЕМіРЕ, к.т.н., доцент В.В. Будашко виступив з презентацією підсумків своєї докторської роботиПідвищення ефективності функціонування суднових енергетичних установок комбінованих пропульсивних комплексів. О концепціях інформаційної безпеки суднових інтегрованих інформаційних систем розповів завідуючий кафедри Морської Електроніки, д.т.н., професор С.А. Михайлов. З підсумками роботи підкомітету з навігації, зв’язку, пошуку та рятуванню NCSR 4 та перспективними питаннями NCSR 5 виступив завідуючий кафедрою морського радіозв’язку проф. В.М. Кошовий. Також на засіданні було обговорено пропозиції щодо розвитку та вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехніка», з доповіддю виступив випускник ФЕМіРЕ, інженер з автоматики пасажирського судна з ГЕУ А. Гужанський.

Завдяки активній участі курсантів, аспірантів та викладачів кафедр факультету електромеханіки та радіоелектроніки, а також фахівців інших навчальних закладів, на секційні засідання представлено більш 50 доповідей з актуальних питань сучасної суднової електро- та радіотехніки.

За результатами конференції буде проведено відбір кращих робіт магістрів для участі у другому етапі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт, а також підготовлено до публікації збірник наукових робіт конференції.