23 жовтня в Національному університеті «Одеська морська академія» відбулась чергова ХX конференція «Практичні проблеми розвитку морського радіозв’язку, радіолокації, радіонавігації, річкової інформаційної служби та кібербезпеки на морському транспорті»  за підтримки  Одеського відділення Інституту морської техніки, науки і технологій Великобританії.

Перелік питань, що виносився для обговорення на конференції: розвиток нових технологій радіозв’язку і навігації та перспективи їх впровадження на морському флоті; електронна картографічна навігаційна і інформаційна система (ЕКНІС). Практичні питання її застосування і впровадження замість паперових карт; морські радіолокаційні системи, застосування широкосмугових РЛС, сучасні дослідження у напрямі формування і обробки радіолокаційних сигналів; автоматичні інформаційні системи (АІС); використання АІС задля безпеки, пошуку та рятування, космічного моніторингу суден; розвиток річкових інформаційних служб. Участь України в проектах вдосконалення РІС; електронний супровід вантажних документів; обговорення Будапештської Конвенції про оформлення документів щодо перевезення вантажів та ін.

У роботі конференцій взяли участь представники інспекцій, портів, підприємств забезпечення морської безпеки, навігації і зв’язку, класифікаційних суспільств і центрів сертифікації, учбово-тренажерних центрів, навчальних закладів, підприємств морської галузі.

Матеріали ХХ науково-технічної конференції «Практичні проблеми розвитку морського радіозв’язку, радіолокації, радіонавігації, річкової інформаційної служби та кібербезпеки на морському транспорті», будуть розміщені у збірнику Одеського відділення морської техніки, науки і технологій  Великої Британії (IMarEST).