З 20 по 21 вересня 2017 р. на базі Національного університету “Одеська морська академія” (НУ “ОМА”) під егідою Міжнародної асоціації морських лекторів (International Maritime Lecturers Association), за підтримки Інституту морської техніки, науки й технологій ( Institute of Marine Engineering, Science & Technology, United Kingdom) та Профсоюзу робітників морського транспорту України проходить ХІІІ Міжнародна конференція з тренажерів машинного відділення (13th International Conference on Engine Room Simulators).

Міжнародна конференція з тренажерів машинного відділення (ICERS) спрямована на підтримку діяльності Міжнародної асоціації морських лекторів (IMLA) шляхом надання інтерактивного форуму для міжнародної спільноти в галузі тренажерів машинного відділення завдяки сприянню міжнародним контактам і співпраці між: операторами тренажерів машинного відділення, дослідниками, виробниками комерційних тренажерів та розробниками навчальних програм, видавцями програмного забезпечення, відповідними державними адміністраціями, міжнародними та національними морськими організаціями, морськими інженерами та судноплавними компаніями. У центрі ICERS13 – академічні співробітники й інструктори з усього світу, які прагнуть підтримати Міжнародну конвенцію про підготовку й дипломування моряків та несення вахти (Конвенція ПДНВ), а також розвивати компетенції та професіоналізм морських інженерів шляхом використання тренажерних технологій.

Попередні конференції проводилися в Нанті, Франція (1993 р.); Рімускі, Канада (1995 р.); Свендборзі, Данія (1997 р.); Вальєхо, США (1999 р.); Сінгапурі (2001 р.); Ухані, Китай (2004 р.); Портороце, Словенія (2005 р.); Манілі, Філіппіни (2007 р.); Кінгс-Пойнті, США (2009 р.); Санкт-Петербурзі, Росія (2011 р.); Бусані, Південна Корея (2013 р.) і Тузлі, Туреччина (2015 р.).

Головна тема конференції – удосконалення тренажерної підготовки суднових механіків і суднових електромеханіків.

Під час конференції обговорюватимуться наступні питання: освіта та підготовка на тренажерах машинного відділення; нові методи (методики) та технології; підготовка кадрів у галузі ефективного використання енергетичних ресурсів із застосуванням тренажерів машинного відділення; навички міжособистісного спілкування в роботі на тренажерах машинного відділення; аналіз і оцінка роботи на тренажері машинного відділення; ПДНВ-2010 та тренажери машинного відділення; аналіз, пошук і усунення несправностей. Програмою конференції передбачена виставка світових виробників тренажерів машинного відділення: KONGSBERG, TRANSAS, UNITEST, RHEINMETALL.