30 жовтня – 1 листопада 2019 року в Токіо, Японія відбулася 20 Щорічна генеральна асамблея Міжнародної асоціації морських університетів (МАМУ) та конференція МАМУ.  Національний університет «Одеська морська академія» на цьому заході представляли проректор з науково-педагогічної роботи Захарченко В.М., начальник відділу міжнародних зв’язків Чеснокова М.В. та старший викладач кафедри управління судном Жуков Д.С.

20 Асамблею МАМУ відкрив голова виконавчого комітету др. Нейл Босе. З привітальними словами виступили голова фонду «The Nippon Foundation» – др. Йохи Сасакава, голова МАМУ Самуєль Пекота, генеральний секретар ІМО – Кіттак Лім, головний радник Міжнародної палати судноплавства Стюарт Інгліс.

У своїй доповіді др. Йохи Сасакава відзначив значний внесок МАМУ в міжнародну систему морської освіти та підготовки. Статус неурядової організації при ІМО надає ще більш можливостей МАМУ для участі в діяльності різних установ ІМО та впливу на інші міжнародні об’єднання вищих навчальних закладів.

Також на відкритті виступили головний радник судноплавної компанії NYK – капітан Томоюки Койама, виконавчий директор Морського інституту Великобританії – капітан Джон Ллойд та голова Морського комітету з безпеки мореплавства ІМО – Брад Гровс.

Усі доповідачі неодноразово зазначали активну позицію МАМУ в міжнародній системі морської освіти та підготовки та внесок у навчання майбутніх морських фахівців відповідно до вимог міжнародних конвенцій з безпеки мореплавства та охорони навколишнього середовища.

Під час асамблеї відбулися презентації діяльності робочих груп МАМУ.

31 жовтня відбувся Президентський форум МАМУ, на якому було прийнято Токійське положення МАМУ. Після Президентського форуму відбулися презентації з наукових проектів МАМУ.

На пленарному засіданні асамблеї було затверджено новий склад виконавчого комітету МАМУ та обрано нового голову МАМУ. Новим головою МАМУ став президент Нью-Фаундлендського морського інституту Глен Блеквуд.

Були затверджені звіти підкомітетів МАМУ.

За підсумками роботи підкомітету МАМУ з академічної діяльності було нагороджено почесними сертифікатами співробітників НУ «ОМА» Кар’янського С.А. – декана факультету автоматики, та Чеснокову М.В. – начальника відділу міжнародних зв’язків.

Також було призначено дати проведення наступної 21-ї Щорічної генеральної асамблеї МАМУ на базі Батумської держаної морської академії (Грузія) – 12 – 14 жовтня 2020 року.