Image003333314 та 15 листопада 2018р. В Національному Університеті «Одеська 5Морська Академія» відбулася чотирнадцята конференція – семінар по гідрографії «HYPACK 2018». Конференція відбулася за підтримки ДУ Держгідрографія та НУ «ОМА».

Основна ціль конференції – це підтримка користувачів програмного продукту HYPACK в Україні та проведення майстер-класів по вирішенню основних задач гідрографічної зйомки.

Під час заходу обговорювалися наступні теми: геодезичні дані проектів та планування знімальних робі3т; основи апаратного інтерфейсу в HYPACK; виконання однопроменевої зйомки з використанням HYPACK; конфігурація многолучевого ехолокаторного комплексу і зйомка; обробка даних багатопроменевої зйомки; гідролокатори бокового огляду ТІN-модель, експорт в САD, обчислення обсягів днопоглиблення; використання безпілотних апаратів для виконання зйомки.

Компанія HYPACK, заснована паном Патом Сандерсом (Pat 6Sanders) у 1989 році в США, займається розробкою програмного забезпечення для виконання гадрографічних досліджень. Даний продукт є лідером у галузі. Зокрема ним користуються Інженерний Корпус Армії США та NOAA, ВМФ Франції, Ізраїлю, Австралії, Малайзії, Індії та інших краін, а також різні науково-дослідні організації багатьох країн світу.

Конферецію продводили пан Борис Шульц (Boris Schulze), координатор HYPACK в Європі,Африці та Азії, а також Іван Ізаак (Ivan Izaak), співробітник служби технічної підтримки HYPACK, A Xylem Brand.

Зазвичай у конференції зацікавлені усі, хто виконує гідрографічні дослідження, зокрема співробітники ДУ «Держгідрографія», НУ «ОМА», ДП «Дельта Лоцман», Управління морських портів, Морського реєстру, НПЦ «Антарес», НІБУЛОН та інші.