З 23 по 25 листопада 2017 р. на базі Університету Латвії (м. Рига) відбувся 12-й Європейський форум із забезпечення якості.

У роботі форуму взяли участь представники Національної команди експертів з реформування вищої освіти України: проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Одеська морська академія» професор В.М. Захарченко та перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України В.І. Луговий.

Форум організовано консультаційною групою із супроводу Болонського процесу – Європейською асоціацією університетів (EUA), Європейською асоціацією забезпечення якості вищої освіти (ENQA), Європейською асоціацією закладів вищої освіти (EURASHE) та Європейським союзом студентів (ESU) з метою розвитку привабливого й конкурентоспроможного Європейського простору вищої освіти. У цілому в форумі взяли участь близько 450 делегатів з 48 країн, зокрема – 41 європейської країни, а також Ізраїлю, Канади, Японії й інших.

У рамках форуму обговорювалися питання організаційних змін і трансформацій у вищій освіті та роль забезпечення якості, зв’язків інституційних структур, відповідальних за якість і комунікацію, із сферою праці; консолідації європейського виміру в навчанні та викладанні; стратегічної перспективи Європейського реєстру забезпечення якості; політики і практики впровадження Європейських стандартів і рекомендацій із забезпечення якості; глобальних перспектив регіональної співпраці у забезпеченні якості; забезпечення якості освітніх програм та ефективної комунікації з роботодавцями; специфіки забезпечення якості професійної вищої освіти; ефективного залучення студентів до забезпечення якості.

У рамках форуму було обговорено конкретний досвід забезпечення якості вищої освіти в різних країнах: Австрії, Бельгії, Вірменії, Данії, Ірландії, Іспанії, Латвії, Македонії, Мальти, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Сполученого Королівства, Фінляндії, Хорватії, Швеції.

Учасники форуму мали нагоду обговорити з колегами інших країн пропозиції та проекти співпраці, з’ясувати різні напрями співробітництва, установити професійні контакти.

Матеріали форуму сприятимуть кращому розумінню загальноєвропейських тенденцій і національних особливостей забезпечення якості вищої освіти та їх використання в Україні.